Tréningový kemp repre 7's č.II – Žilina


Na konci mesiaca Mája, sa v Žiline - Trnovom uskutočnil posledný zraz širšieho výberu reprezentácie 7s pred blížiacimi sa ME - B divízie v Říčanoch u Prahy. Sústredenie bolo určené pre hráčov pôsobiacich v slovenských kluboch a tiež bolo poňaté , ako otvorený kemp pre všetkých registrovaných hráčov v našej únii. Okrem nominovaných reprezentantov , využil možnosť si zatrénovať pod vedením Prezidenta Únie a Edukatora IRB- Eduarda Krutznera ml. a Trénerov J.Fišera, V. Kubalu , domáci tím Žilinských Medveďov. Na sobotňajší kemp nadvazovalo nedelné 5. kolo slovenskej ligy 7s , Memorial Tonyho Puverle. Kde sa dvoch zápasoch predstavil aj širší výber reprezentácie proti výberu ligy.


V sobotu sa trénerské trio zameralo na doladenie herného systému 7s, hru po štandartných situáciach a odohralo sa sedem zápasov v 7 minútových úsekoch po ktorých sa následne vyhodnotili určité chyby a pozitíva predvedenej hry. Dá sa povedať že sústredenie splnilo svoj účel, ale na druhú stranu bolo cítiť že chýbali vo výbere hráči pôsobiaci v zahraničných kluboch. Na slovensku je veľa talentov a preto je nesmierna škoda, keď na sústredenie reprezentácie pozveme hráča s ktorým sa pracuje a po štyroch tréningoch sú vidieť výsledky a o pár týždňov na nadchádzajúcom zraze musíme začínať od znova. Preto je nesmierne dôležité , aby sa správne pracovalo v kluboch s hráčmi, aby kluby školili svojich trénerov či už 7s , alebo XV.


Na nedeľňajšom turnaji odohral výber reprezentácie dva zápasy proti výberu ligy. Za výber ligy nastúpili zahranične posily z každého klubu, doplnené o skúsenejších hráčov Bratislavy , Trnavy , Žiliny a Košíc. Prvý zápas sa skončil remízou 21:21, kde sme mohli vidieť dva rozdielne polčasy. V prvom polčase dominoval výber reprezentácie a po prestriedaní určitých postov sa hra vyrovnala. Druhý zápas sme zvolili úmyselne až na záver turnaja , kde sme sledovali hráčov ako budú pripravený po fyzickej stránke. Vačšina hráčov mala v nohách už 5 predchádzajúcich zápasov a konkrétny zápas zvládla lepšie reprezentácia ktorá deklasovala výber ligy 31:0.
Čo sa týka 5.kola , tak je vidieť určitý herný progres , ale aj pád resp.stagnovanie určitých klubov oproti predchádzajúcim ročníkom. Tu vzniká do budúcnosti otázka Quo Vadis Slovenské rugby? Ktorú treba vyhodnotiť na prospech veci a pozdvihnutie rugby v celej SR. Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným hráčom a realizačnému tímu. Taktiež RC Bears Žilina za vytvorenie dobrých podmienok pre sústredenie širšieho výberu reprezentácie.

V.K


                                                                                                         
                                                                                                         U